iPhone 6C do të lansohet në muajin Shkurt?

On Dhjetor 1, 2015, in Uncategorized, by mhkk0s0va

  
Apple thuhet se në Janar të 2016 do të prezantoj iPhone 6C me trup metalik dhe një gamë të gjerë të ngjyrave dhe në Shkurt do të jetë në raftet e dyçaneve të Apple Store.

Sipas TechWeb i cili ka informacione nga brenda Foxon i cili bën prodhimin e iPhone thotë se  iPhone 6C do ketë trup metalik, senzor të gishtrinjëve, dhe nuk do ketë 3D touch, kjo ngase Apple nuk dëshiron ta rris çmimin do të jetë 400-500$

Sigurisht një lajm i mirë për ata që nuk i dëshirojnë smartfonat e mëdhenjë 4.7″ dhe 5.5″ pra Apple ka menduar edhe për këtë.

Ju si mendoni është mirë që Apple po le iPhone me 4″ ?

 

  

Apple ka lansuar iPhone 6S dhe 6S plus e që ka nje sukses të madh në  treg por apple nuk ndalon sipas G For Game Apple është duke testuar pesë iPhone 7 prototipe.

 USB C (qe është  në Mac book pro) e që  ndihmon në mbushjen më të shpejt të baterisë.

Raporti gjithashtu thotë se Apple është duke testuar mbushjen e baterisë pa tel (Wi Fi charging) 

Multi touch 3D Touch -Thuhet se Apple mund të sjell prekjen e shumt e që nënkupton përdorimin e dy apo më shumë gishtave njëherit pra silurse 3D Touch por me opsione më të shumta.

Në ekran senzorin e gishtrinjëve duke eliminuar home butonin pas marrjes së shumë ankesave pasi home butoni merr hapsirë të ekranit dhe do ishte më mirë sikurse të ishte në ekran, dhe sigurisht Apple nuk do të integroj ekranin AMOLED në iPhone deri në vitin 2018.

Largimin e gjekit të kufjeve në iPhone duke e bërë 1mm më të holl.

Të gjitha këto janë supozime/thashetheme por të jemi të sigurt që Apple është duke pregatitur iPhone 7 

 

  

Duke vazhduar një traditë e filluar katër vjet më parë, Apple sot është bashkuar në njohjen Ditën Botërore të AIDS nga ngjyrosje logot Apple në dyqanet e saj të shitjes me pakicë në mbarë botën kuqe të ndritshme. Ngjarja në mbarë botën u krijua për të përfaqësuar luftën globale në parandalimin e HIV dhe AIDS, si dhe promovimin e arsimit të shëndetshme të sëmundjeve, shkaku Apple ka ndihmuar përpara me linjën e saj të (produktit) pajisje DAR.

Si në vitet e kaluara, kompania ka marrë për promovimin e ngjarjeve Dita Botërore e AIDS-it jo vetëm në vende të shitjes me pakicë, por në Storefront saj online, si dhe faqja kryesore e apple.com sot inkurajon vizitorët në dyqan të kompanisë (produktit) linja e kuqe e Mac, iPhone, iPod, iPad, Apple Watch, dhe Beats pajisje për të ndihmuar në promovimin dhe fondin për mbrojtje nga AIDS.

  

 

Apple planifikon ti largoj kufjet në iPhone 7?

On Dhjetor 1, 2015, in apple, iphone, by mhkk0s0va

  

Apple po planifikon ti largoj kufjet me gjek ne iPhone 7, raporton Macotakara.
Apple shihet se po planifikon gjekin e kufjev ta largoje ne iPhonin e ardhshem, arsye per kete shihet te jete hollesia pra Apple planifikon qe me largimin e gjekit nga iPhone i ardhshem iPhone do te jete 1 mm me i holle nga modeli i tanishem iPhone 6S
Apple gjithnje ka kerkuar qe ta bej iPhone me te holle por nje gje e tille eshte penguar nga gjeki i kufjev prej 3.5 mm.
Problemi mund te zgjidhet duke integruar ne lightning port, por si duket do te kete nevoj per nje konvertues DA (digital analog) e qe do te jete ne madhesin e njejte.

Apple gjithashtu do i ndihmoj kompanive te cilat deshirojn te shesin kufje per gjeneraten e re me DA.

 

Downgrade-iOS-5.1.1-Tutorial

Siq e dim se Apple lansoi iOS 9.1 me shume rregullime ne qeshtjet e sigurise,150 emoji te reja me rregullim te stabilitetit etj por siq e dim se ky version i ri 9.1 bllokoi rrugen per jailbreak pavaresisht ketyre rregullimeve.

Continue reading »

 

ios-9.0.2-jailbreak-tweaks

Pjesa me e bukur e jailbreak jane tweak dhe aplikacionet nga Cydia ngase jane ato te cilat na mundesojne ta modifikojme iPaisjen si duam vete ne. Ne vazhdim kemi publikuar listen e tweak qe funkionojn ne iOS 9.

Nese nuk jeni jailbreak ndiqni udhezuesin si ta beni ate duke klikuar KETU

Continue reading »

 

forcy1

 

Një nga karakteristikat e reja që Apple ka shtuar në pajisjen iPhone 6S është 3D touch, por me ndihmën e Jailbreak-ut kjo mundësi ofrohet edhe në pajisjet më të vjetra të cilat kanë të instaluara iOS 9.

Continue reading »

Tagged with:  

pangu

 

Siç e  dini, dje qarkulloi jailbreak në iOS 9.0/.0.1/0.2 nga Pangu Team. Shumë përdorues kanë raportuar disa probleme dhe për këtë arsye qarkulloi një version i ri i Pangu9.

Continue reading »

Tagged with:  

iOS-9-Jailbreak-main

Grupi Pangu ka qarkulluar veglën për jailbreak nga versioni iOS 9.0 deri në 9.0.2 për të gjitha pajisjet.

Pangu team ka theksuar se nëse keni bërë update direkt nga pajisje dhe jo nga iTunes për të kaluar në (9.0 – 9.0.1 – 9.0.2), mund të keni probleme dhe proçesi do të dështojë. Ju këshillojmë të bëni restore në iTunes dhe të mos riktheni asnjë backup nga versioni i vjetër (nëse më parë kishit Jailbreak).

Ndiqni në vazhdim udhëzimet për proçesin e jailbreak-ut:

Continue reading »

Tagged with:  

iphone-cdma-or-gsm-number

Bazuar në modelin e iPhonit tuaj shkarkoni firmware e duhur në mënyrë që mos tju shfaqen probleme gjatë restores në iTunes.
Si ta gjej modelin e iPhonit tim?
Shumë e thjesht mjafton ta ktheni mbrapa iPhonin dhe ta shikoni ku shkruan MODEL AXXXX (shiko foton me larte), dhe pastaj shikone tabelën poshtë dhe identifikoni se si fillon firmware psh iPhone5,1_6.1.3_10B329_Restore.ipsw me model A1428 pra GSM 

Continue reading »

 

squaretrade-iphone-e1443741074516

 

Një mënyrë origjinale zgjodhi SquareTrade për të testuar pajijset e reja iPhone 6S dhe 6Splus në goditje dhe shtrembërim të pajisjes.

Continue reading »

Tagged with:  

screenshot_2847

 

Ka shumë mënyra për të fituar para në internet, por një mënyrë e re është duke kthyer dëfrimin në fitim.
Fjala është për aplikacionin “Klink”

Continue reading »

Tagged with:  

Pse nuk kemi akoma jailbreak në iOS 9?

On Tetor 2, 2015, in Jailbreak news, by iphonealb

iOS-9-Jailbreak-main

 

iOS 9 ka qarkulluar me 16 Shtator dhe pavarsisht se programatizuesi iH8sn0w ka publikuar një video konfirmuese për jailbreak në këtë version, akoma nuk ka qarkulluar ndonjë vegël.

Continue reading »

Tagged with:  

iPhone-In-Water

 

Pajisja e re iPhone 6S në një test që i bënë doli me sukses pasi e lanë të zhytur në ujë për 60 minuta dhe vazhdoi të funksionojë pa problem.

Continue reading »

Tagged with: